Kriminálka Anděl: Jak se natáčí nebezpečný požár?

Aktualizováno 26.10.2014


V nedělní epizodě Kriminálky Anděl uvidí diváci hned v prvních minutách požár lihovaru, kde kriminalisté naleznou tělo muže. Natáčení s ohněm vyžaduje pečlivou přípravu a přítomnost specialisty.

Celý požár měl na starosti koordinátor speciálních efektů, který je za oheň zodpovědný. Plameny jsou koordinované a vždy musíme mít jistotu, co přesně se stane,“ vysvětluje producentka Klára B. Follová. Natáčení požáru vyžaduje přípravu několika dnů. Koordinátor speciálních efektů musí prostor, kde bude hořet nejprve důkladně prohlédnout, poté se s producenty a režisérem dohodnou na konkrétní podobě scény.


Pro scénu z nedělní Kriminálky Anděl jsme využili tzv. hořáky, které se dají ovládat. Herci tedy přesně věděli, co je čeká, kam mají jít a co v plamenech dělat,“ dodává Klára B. Follová. Na natáčení těchto scén samozřejmě nesmí chybět zdravotníci ani hasiči.
 


O čem bude nedělní Kriminálka Anděl? Požár bývalého lihovaru by byl jen požárem, pokud by se v ohni nenašlo mrtvé tělo šíbra, který měl objekt v pronájmu. K překvapení policistů se ukáže, že muž neuhořel, ale utopil se. Aby policisté objasnili tenhle zvláštní případ, musí nejprve zjistit, co se v opuštěných budovách vlastně provozovalo za byznys.


Kriminálka Anděl startuje už tuto NEDĚLI ve 20:20 na Nově.


Kriminálka Anděl IV - SELF